Czas oczekiwania na zwrot podatku

Po raz kolejny będę zmuszony pochwalić polskie prawo podatkowe, dzięki któremu, mamy w naszym kraju do czynienia z bardzo krótkim moim zdaniem czasem oczekiwania na zwrot podatku dochodowego. Z tego co pamiętam to w ustawie mowa jest o terminie trzech czy czterech miesięcy.
W przypadku innych państw europejskich, do których za chlebem wyjeżdżają nasi rodacy a które opisujemy na naszej stronie czyli Niemcy, Holandia i Wielka Brytania, nie mamy już niestety takiej komfortowej sytuacji.
W przypadku Niemiec jest to chyba najdłuższy czas oczekiwania, średnio na zwrot podatku pracownik zatrudniony w tym kraju zmuszony jest poczekać około pół roku. Zależy to od urzędu, do którego skierowane jest rozliczenie zwrotu podatku, im więcej pracy tam mają tym dłużej trzeba czekać.
W Wielkiej Brytanii czas oczekiwania mieści się najczęściej w granicach od trzech, czterech miesięcy do pół roku. Jeżeli wyślesz rozliczenie na własną rękę pomijając firmy pośredniczące w procesie zwrotu podatku, ten czas może skrócić się nawet do miesiąca.
W Holandii okres oczekiwania zależy od tego, kiedy doślesz do Belastingu dokumenty, ale przeważnie trzeba poczekać parę miesięcy.

Inne tematy

Przeczytaj również te tematy, które opisują zwrot podatku z zagranicy:

Pomyłki urzędów podczas zwrotu podatku
Niestety zawsze mogą przydarzyć się sytuacje, w których ludzie się mylą, jest to chyba niemożliwe do wyeliminowania. Zawsze gdy w grę wchodzi czynnik ludzki mamy z tym do czynienia. Tak samo wygląda sprawa podatków, w urzędach skarbowych pracują przecież ludzie a nie roboty i też czasem zdarza im się popełniać błędy. Mogą to być błędy na niekorzyść urzędu skarbowego czy raczej fiskusa i w takich przypadkach zyskuje podatnik.

Zwrot podatku VATu dla firm
Masz samochód w firmie? Złóż wniosek i uzyskaj zwrot podatku VAT za paliwo i części. jeśli samochód jest zarejestrowany w dokumentach firmy, jako środek trwały, albo pojazd, który jest przedmiotem umowy świadczenia leasingu lub jest on przez firmę użytkowany, z czym wiążą się opłaty eksploatacyjne, to masz szansę na odliczenie podatku VAT. Musisz jednak pamiętać o prowadzeniu ewidencji wydatków związanych z tym konkretnym samochodem, księgowanie faktur i rachunków jest w tym przypadku absolutną koniecznością, ponieważ ich kopie trzeba koniecznie załączyć w składanym wniosku.

Ile razy możesz skorzystać z ulgi budowlanej?
Ile razy można skorzystać z ulgi podatkowej na materiały budowlane? Ulga budowlana przysługuje inwestorom indywidualnym na zakup materiałów budowlanych. Lista materiałów, na które przysługuje ulga podatkowa jest ogłaszana przez Ministra Transportu i Budownictwa, w załączniku do ustawy. Wniosek o przyznanie ulgi budowlanej przysługuje niestety tylko raz w roku. Aby prawo podatnika do ulgi zostało rozpatrzone, musi on koniecznie złożyć wniosek o zwrot podatku w Urzędzie Skarbowym, któremu podlega. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakup materiałów budowlanych.

Zwrot podatku VAT za auto firmowe
Kupiłeś samochód na firmę? Jeśli jest to samochód o kwalifikującej się masie, masz zagwarantowany zwrot podatku. Zwrot podatku VAT nie przysługuje jedynie na samochody ciężarowe, teraz nawet za samochód osobowy w firmie masz szansę odzyskania podatku. Sprawdź, czy Twój samochód spełnia wymienione w ustawie podatkowej wymogi. Zwrot podatku VAT przy zakupie samochodu zmienił się po wejściu w życie nowej ustawy z 2004 roku. Teraz posiadasz możliwość odliczania VATu przy zakupie samochodów osobowych (nie ciężarowych) na firmę.

Czas oczekiwania na zwrot podatku
Po raz kolejny będę zmuszony pochwalić polskie prawo podatkowe, dzięki któremu, mamy w naszym kraju do czynienia z bardzo krótkim moim zdaniem czasem oczekiwania na zwrot podatku dochodowego. Z tego co pamiętam to w ustawie mowa jest o terminie trzech czy czterech miesięcy. W przypadku innych państw europejskich, do których za chlebem wyjeżdżają nasi rodacy a które opisujemy na naszej stronie czyli Niemcy, Holandia i Wielka Brytania, nie mamy już niestety takiej komfortowej sytuacji.

Zwrot podatku Tax-Pol
Pewnie wydaje Ci się, że odzyskanie podatku z krajów Unii Europejskiej to skomplikowana sprawa? Z pomocą przyjdzie Ci Tax-Pol i oferowany przez nich zwrot podatku z Holandii, który może się okazać szybszy niż myślisz, odzyskaj zwrot podatku nawet w ciągu miesiąca. biuro rachunkowe bielsko-biała biuro rachunkowe bielsko-biała biuro rachunkowe bielsko-biała

Przedstawiamy również dział Zwrot podatku Anglia zaprezentowany w serwisie i-tax.eu to możliwość odzyskania nawet kilku tysięcy złotych, warto się nim zainteresować. intrum , jak też

Wyłącznie sprawdzone i najnowsze oferty pracy w Holandii od zaraz! Zebraliśmy wyłącznie oferty pochodzące od najlepszych agencji pośrednictwa pracy w Holandii. Nie czekaj i wybierz Twoją wymarzoną ofertę zatrudnienia!click here

Inne, warte sprawdzenia portale:
pożyczki chwilówki Rzeszów
ceny agregatów prądowych